Míchaná vajíčka na sladko

Vejce k snídani jsou prostě klasika, kterou si můžete připravit v tisících variací. A nemusí to být pokaždé jen na slano, u nás jsou také základem palačinek, lívanců, muffinů, mugcaků, pudinku či pečené omelety. Tohle vše mi děti snědí, ale míchaná vajíčka na sladko jsem vždy chystala jen sama pro sebe. Uznávám, že je to recept lehce (nebo hodně?) podivný, ale vyzkoušejte ho. A třeba mu propadnete stejně jako já.

Na tento nápad mě přivedla Andrea Dedeciusova. Do odkazu mrkněte, diskuze je tam zajímavá. Myslím, že Andrea je jedním z lidí, které se pro jejich znalosti a sdílené informace vyplatí sledovat. Každopádně jí děkuji i za tento recept. Ačkoliv aktuálně ve druhé fázi úvodní diety GAPS terapeutického protokolu můžu na míchaná vajíčka na sladko zapomenout. Ale o tom až v jiném článku, který jsem vám na Facebooku a Instagramu slibovala.

… ” a v čem je tento recept tak skvělý ” …

Díky vejcím budete mít v jídle dostatek kvalitních bílkovin. Zdravé tuky také nechybí, samozřejmě jejich množství je na vás. Záleží jen na potřebách vašeho těla. To samé platí o druzích a množství použitého ovoce. Talíř můžete doplnit i oříšky (nasekanými nebo rozmixovanými na „máslo“), vysokoprocentní čokoládou, případně i kokosovým jogurtem. Pokud dobře tolerujete mléčné výrobky, nic vám nebrání přidat normální jogurt, ideálně domácí 24 hodin kysaný z mléka pasených zvířat, jogurtový sýr, či kvalitní tvaroh.

Míchaná vajíčka na sladko

Netradiční úprava vajec k snídaní či svačině s ovocem
Chod snídaně, svačina
Kuchyně evropská
Množství 1 porce
Příprava 10 minut
Vaření 5 minut

Suroviny

  • 4 ks velkých vajec
  • 2 lžíce vody
  • 2 lžíce másla (nebo ghí či za studena lisovaného kokosového oleje)
  • 2 lžičky skořice
  • ovoce (dle vaší volby)

Postup

  • Vajíčka vyklepněte do většího hrnku. Přidejte k nim vodu a pomocí vidličky rozkvedlejte.
  • Na mírně rozehřátou pánev odměřte zvolený tuk a ihned přilijte rozkvedlaná vejce.
  • Za stálého míchání dál zahřívejte. Houstnoucí vajíčka shrnujte od okrajů ke středu.
  • Měli byste získat míchaná vajíčka krémové konzistence. Taková přesuňte z pánve na talíř.
  • Vajíčka vydatně posypejte skořicí a obložte ovocem, případně dalšími zvolenými surovinami dle vaší chuti.

Tipy

Velikost porce uzpůsobte svému hladu.
S teplotou pánve to nepřežeňte, ať vám nevznikne omeleta nebo suchý trhanec.

Míchaná vejce s ovocem jsou velmi variabilním receptem. Můžete si je připravit v mléčné i nemléčné verzi, jak vám vaše tělo dovolí. Primal, paleo a nebo dokonce i low carb, když se budete držet dál hlavně od banánů, datlí a hroznového vína, jak je libo. Proto recept nijak neškatulkuji, kromě jediného. Je to prostě opravdové jídlo.

Pokud se Vám můj blog a zdejší recepty líbí, budu ráda, když mě podpoříte. Můžete mi poslat na účet menší či větší částku. Napadá-li Vás ale jiná možnost, jak mi pomoci chod blogu udržovat, neváhejte mě kontaktovat.

Sdílet: