Ovocné želé bonbóny

Snad každé dítě má rádo gumové medvídky, pokud už je poznalo, složení už ale k radosti nebývá. Nicméně je to velmi snadné udělat je doma alespoň trochu zdravěji. Já jsem použila srdíčková tvořítka na led, nebo je možné koupit i silikovovou formu se spoustou malinkatých medvídků, pak bude výsledek perfektní. Veliké díky Janě Dell-Plotnarkové za její recept uveřejněný na facebookových stránkách věnovaných GAPS dietě.

Suroviny

  • 1 hrnek (250 ml) kvalitního 100% nedoslazovaného džusu, nejlépe přímo lisovaného a ne z koncentrátu
  • 4 lžíce práškové želatiny (nejlépe ze zvířat pasených, doporučuju značku Great Lakes, koupíte např. na e-shopu Paleo Doupě)

Postup

Do malého kastrůlku nalijte džus, jeho povrch posypte želatinou a nechejte ji přibližte 10 minut nasakovat a bobtnat. Poté obsah kastrůlku při mírném výkonu plotýnky za stálého míchání zahřívejte, až se veškerá želatina rozpustí, nevařte ji. Ovocnou směs rozdělte do silikonových formiček a uložte je do chladničky, aby želé ztuhlo, může to trvat až několik hodin. Ztuhlé želé bonbóny vyloupejte z formiček a skladujte v chladničce, do několika dnů je spotřebujte.

Sdílet: